Виховуємо дітей дистанційно: Соборність України у школі сьогодні

З-поміж особливих прикмет нашого народу із сивої давнини завжди простежується прагнення до єдності всіх теренів українського народу.

22 січня 2016 року Україна відзначила прийняття універсалу Директорії про злуку Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Ця подія ввійшла в нашу історію як День соборності України.

Соборність, тобто об’єднання в одне державне ціле всіх земель, що заселяє нація, - чудовий ідеал. Для українського народу, віками позбавленого своєї державності, розірваного на частини й розділеного між двома могутніми імперіями – Російською та Австро-Угорською, проблема соборності була особливо важливою й неймовірно складною.

Суверенні українські держави – Українська Народна Республіка (УНР) і Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР) - об’єдналися в одну самостійну соборну державу. Акту передували Передвступний договір, що був укладений 01.12.1918 р. у Фастові між Радою Державних Секретарів ЗУНР та Директорією УНР про «наступну злуку обох українських держав в одну державну одиницю». У Передвступному договорі передбачалося, що ЗУНР має увійти з усією своєю територією та населенням як складова частина в УНР із правом територіальної автономії.

Після багатовікового гноблення нація пробудилася до життя, стала на шлях відродження, здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України.

Чи не знаходите ви ситуацію 1917–1921 рр. дещо схожою з теперішньою? Нині в Україні, конкретно у нас у місті Костянтинівка тіж проблеми. Подивіться скільки об’явлень про поїздки до Пітеру, Воронежу, Москви! Де наша молодь? – Виїхала  «на  заробітки». Куди? До країни агресора.   Але тоді революція об’єднала Україну. А що поєднає нас? Невже АТО?

Ми маємо пам’ятати: українське національне відродження відбувалося й відбувається в гармонії з соціальним визволенням. То ж з вірою в серці, з великим напруженням сил нам потрібно підняти нашу державу, об’єднати й відродити нашу Україну.

Не зважаючи на те, що у школах міста діти знаходяться на карантині, наша школа №3 на своєму сайті запропонувала  для учнів 8-10класів  список літератури  та ряд відеофільмів про історичні події в Україні, а потім через деякий час запропонували відповісти на питання анкети, щоб отримати оцінки з предметів історія України ти література.  

А взагалі, у представленому списку зібраний матеріал розрахований на широке коло читачів – учнів, студентів, викладачів, усіх, хто цікавиться проблемами становлення й еволюції державницької історії упродовж майже півторатисячолітнього періоду нашого минулого, історико-правовим розвитком України.

ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

КОРИСНА ЛІТЕРАТУРА